The Secret -Tajomstvo

Goto down

The Secret -Tajomstvo

Odoslať  Nephizis za Ne marec 22, 2009 7:06 pm

Určite ste už niečo počuli o The Secret Smile
Ak nie? tu máte možnosť si stiahnuť originálnu nahrávku z filmu v mp3 podobe Wink
music

megaupload.com 7B2NA2Y8

Privítam diskusiu o tomto filme či knihe alebo mp3 Wink

netopier

Admin

Počet príspevkov : 52
Registration date : 07.03.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: The Secret -Tajomstvo

Odoslať  Hemera za Ut máj 26, 2009 9:34 pm

myslim spravne film, respektive dokument o sile myslienky?? ten film mi vyrazil dych, ale je veeelmi tazke drzat sa toho co v nom bolo povedane - cokolvek chces to sa ti splni, len musis mysliet pozotivne (strucne zhrnutie)
Chvilu som sa tym snazila riadit a v podstate si stale snazim uvedomovovat, ked myslim negativne a snazim sa to pretvorit do pozitivna a do dobrej nalady ale je to tazke...
Tak isto je niekedy problem robit veci len tie ktore vo mne vyvolavaju pozitivne pocity, bo ludska lenivost a neustale vyhovaranie sa a lutovanie sa je niekedy silnejsie Rolling Eyes ale samozrejme usilim sa daju porazit, staci chciet.
ale po pravde clovek nemoze vzdy robit len to co by chcel a co ho bavi...
a po pozreti tohto filmu a precitani zopar prispevkov na fore, hlavne co sa karmy tyka ma nemoze nenapadnut otazka: ako by sme sa mohli vdaka karme nieco naucit, ked by sme ju nasim len pozitivnym myslenim uplne umlcali? Zrazu by sme nezazivali nie vzdy prijemne situacie, na ktorych sa ma nasa dusa ucit takze ma taketo umele vytvaranie si doslova raja na zemi zmysel?
Hemera

Počet príspevkov : 9
Registration date : 26.05.2009

Návrat hore Goto down

Odoslať  Nephizis za Pi máj 29, 2009 11:29 am

Hemera napísal:
ale po pravde clovek nemoze vzdy robit len to co by chcel a co ho bavi...
Akože nie? Napríklad ja robím stále len to čo ma baví a čo ma napĺňa Smile Som spokojná s celkouvou svojou činnosťou a postupom ďalej každým dňom.

A po pozreti tohto filmu a prečitani zopár prispevkov na fore, hlavne co sa karmy tyka ma nemože nenapadnut otázka: ako by sme sa mohli vdaka karme nieco naucit, ked by sme ju nasim len pozitivnym myslenim uplne umlcali? Zrazu by sme nezazivali nie vzdy prijemne situacie, na ktorych sa ma nasa dusa ucit takze ma taketo umele vytvaranie si doslova raja na zemi zmysel?

Ak ide o film, je troška pritiahnutý za vlasy a namotáva to až v rozprávkovom nádychu, avšak pravdivá vec na tom celom je Frekvencia myšlienok, ich sila a následné materializovanie, oni sa tam nezaujímajú o duševno,ale o hmotnú časť existencie...ak si dobre všimneme film má veľa "chýb" v tom, že stavia človeka do role nadriadeného celému Vesmíru a Univerzum stavia do pozície služobníka, mylíte si aj nadalej,že tento film by mal byť akýmsi základom pre učenie sa ezoteriky? No nie, chce to istý stupeň pochopenia a vyčleňovania lajcky povedané Bull shitných žvástov a použiteľných múdrostí.

Karma nás vždy bude učiť-môžeš vnímať pozitívne odteraz každý okamžik svojho života,ale keď sa nad tým zamyslíš dojde ti,že to nieje také jednoduché a na to aby si reálne do teraz až na vždy pocitovala len radosť by si musela dospieť takmer až osvieteniu...a to považujem za veľmi tažkú vec na ktorú jeden život zjavne nestačí...K tomu raju..hmm materialnemu raju jedine môžeme priklánať naše hlavy ak vychádzame z filmu a preto si dovolím tvrdiť,že vytvorenie a zahltenie sa matériou rajom nieje.A nikdy ani nebude...

Nephizis
Admin

Návrat hore Goto down

Odoslať  Hemera za Pi máj 29, 2009 2:27 pm

Hmm v nazore na to, ze clovek vzdy moze robit, len to co ho bavi a to co chce musim oponovat. Mohol by to podla mna robit, len vtedy, keby mu na druhych nezalezalo,kedze casto krat sa prisposobuje svojim blizkym, rodine, robi cinnosti, ktore ho nie vzdy bavia, len preto, ze ich ma rad. Napriklad slobdnu mamicku bez dokoncenej skoly tazko bavi, ze chodi robit servirku do dakeho baru, kde robi robotu, ktore jej nic nehovori a ktoru nikdy robit nechcela. Robi to len preto, lebo neni na tomto svete sama pre seba, ale aj pre druhych. Nie vzdy si pracu vyberieme podla svojich snov, ani svojich kolegov, ani rodinu bohuzial a aj kvoli nim casto robime veci, len preto aby vztahy zostali ako tak znesitelne a aby nebolo vsetko este horsie...

A ten raj...samozrejme som nemyslela len materialny, na ktory sa film zameriava, ale aj ten duchovny. Ak ma myslienka taku velku silu (co si myslim, ze skutocne mat moze) da sa zlepsit tisic veci aj v tej duchovnej sfere, a mozno casom pomozu cloveku dostat sa len k takym situaciam a cinnostiam, ktore ho skutocne bavia a rad ich vykonava. A mozno ich nebude robit na ukor ineho - ale to je asi najtazsia vec, ktoru by clovek dokazal, aby bol stastny on, ale spolu s nim aj jeho okolie...
Hemera

Počet príspevkov : 9
Registration date : 26.05.2009

Návrat hore Goto down

Odoslať  Nephizis za Pi máj 29, 2009 7:45 pm

Ja som ale nevravela za iných,ale len za seba Smile Ja som už v takom štádiu, kedy vykonávam vyslovene veci ktoré mi prinášajú spokojnosť a nieje to o tom,že by som na každého teraz hodila bobek.Skôr na opak, no aj to čo ma zraní beriem...beriem to pozitívne,asi to znie divne,ale ja som troška plesknutá krídlom nejakého anjela po hlave a viem sa vyžívať aj v plači napríklad...Viem, že sa to takto nebude dať chápať,no rozhodne sa tu nebudem porovnávať so slobodnou mamičkou,aj keď tu je zas šanca rozoberať jej prípad do vtedy pokým sa neobjasní.Treba si uvedomiť,že človek je vždy tam kam sa sám dostane a kam ho zavedie duša a život...a vždy má šancu to zmeniť. Smile Je to len na nej... Wink

Naposledy upravil Nephizis dňa So september 26, 2009 7:56 pm, celkom upravené 1 krát.
Nephizis
Admin

Návrat hore Goto down

Odoslať  Leo za St september 16, 2009 4:05 pm

Ako v skutočnosti to fakt nieje nič nové a funguje lepšie ako švajčiarske hodinky. No otázka či je možné si spraviť zo života rozprávku je polemická. Ja svoj život totiž takto beriem. Slovíčko problém som si zamenil za slovo výzva, a tá prináša vždy niečo nové a ja zmeny milujem Smile Vonkajší svet je len tieňom toho vnútorného. Táto myšlienka je velmi podstatná a nedá sa pochopiť jedným prečítaním. Je potrebné o nej meditovať. Pozitívne myslenie v našej kultúre je náročné, pretože vyrastáme v chorom prostredí. INfikované myšlienky prichádzajú zo všetkých strán. Osobne som velký optimista, no udržat pozitívny prístup voči všetkému a to stále bol zo začiatku velký problém. Existuje množstvo, často aj kvalitnejších, no menej mediálne propagovaných kníh o pozitívnom myslení, a ich čítanie je jednou z ciest za týmto cielom. Dôoležité sú pre to, lebo ako bolo povedané, The Secret je orientovaný väčšinou na materiálne zabezpečenie, ale povedzme si pravdu. čo ludí v dnešnej dobe skutočne zaujíma? Odpoved je jasná! Pozitívne myslenie je však základ a malo by sa brať na neho primárny dôraz. A nestačí myslieť pozitívne! Je potrebné cítiť pozitívne, čiže lúbiť, konať a rozpravať tak. Siaha to hlbšie ako sa môže zdať.
A Hemera.. ide práve o to, že slobodná mamička verí, že môže robiť to čo ju baví, a nie nejakú servírku v zaprdenom bare. A tak to vloží do rúk vesmíru. Peniaze jej nespadnú komínom ako by to niekto mohol čakať, ale v sobotu ráno ju napadne, že ju vždy bavilo malovať a aj jej to šlo, a tak nakreslí portrét svojho bába. V tom sa nečakane ozve Peter, spolužiak zo strednej, ktorého už roky nevidela a príde ju navštíviť. Všimne si jej obraz a spomenie, že jeho prácou je vedenie galérie, a tak ju pozve na kávu, na dalšiu a zrazu zo slobodnej mamičky bez peňazí sa stane manželka majitela siete galérií, a maliarka. A to všetko preto, lebo verila svojim snom a toto posolstvo dala aj mužovi, ktorý vždy túžil mať vlastnú galériu Smile

A Nephizis: Nádherné myšlienky, stotožňujem sa s nimi v plnej miere. Smútok je nenivinutá radosť, stačí sa na neho len usmiať Smile
Leo

Počet príspevkov : 19
Registration date : 02.09.2009

Návrat hore Goto down

Odoslať  Nephizis za St september 16, 2009 4:27 pm

Ja som si prestala hovoriť,že niečo neviem,ale poviem si naučím sa to.Ak si zameníme slovíčko guča musím trebárs upratať za chcem upratať ani nás to neoberie o energiu a nebudeme nasratí,že niečo musíme.Ja si pustím hudbu na plné kakao a vyšúrujem byt a som happy.Tak isto ak sme moc detailný a chceme všetko naraz a musíme toto, lebo tamto a keď to nebude, tak sa stane XY, to sú ilúzie ktorými kŕmime vlastnú myseľ, aby sme sa vybičovali do nezmyselných aktivít.Kde nám akoby dochádza čas a mi nič nestíhame a vzbudzujeme v sebe stres,únavu a nechuť nudaaa. Ľudia spomaľte v konečnom dôsledku o nič nejde.Alebo chcete skončiť takto? psycho fajčiar

Leo: Ďakujem ,teší ma to. Máš pravdu, koniec koncov sme to rozoberali a aj keď som mnohé veci už skúšala, mám novú chuť skúšať toho viacej a myslieť ešte pozitívnejšie.Lebo viem,že potom sa to odráža do sveta a priťahuje svetlo.

hugy

Dokonca môžem uviesť príklad na sebe.
Síce mi v tom pomohla kniha Karma Rodiny od Lei,no princíp bol veľmi podobný /je to všetko to isté/ dlhé roky som sa nerozprávala s rodinou z otcovej strany.A potom som začala mať myšlienky o rodinnej karme,pretože mi nešlo do hlavy,že sme takí divne rozvrátení a každí je na každeho nahnevaní,táto kniha mi ukázala akú hlbokú moc má karma práve v rodine a ako veľmi dušiam záleží na jej vyrovnaní. /Fu, karmické svedomie je iná pálka, je to preberanie karmy iného-zosnulého člena rodiny na seba./
Ja som vedela,že jediná cesta ako pracovať na mojej rodine je cez vyššie princípi ako rozhovor z očí do očí.Kde keď ste najmladší člen rodiny,vás nikto neberie vážne. ,,Odpustenie" ... počula som vo svojej hlave keď som dočítala tú knihu.S počiatku pri predstave na všetko čo sa kedy stalo ma zamrazilo a myslela som si,že to nebudem schopná urobiť.No znova sa mi vybavilo: ,,Je jedno že si myslíš,že to nestačí,pretože v tej chvíli si urobil to najviac čo si vedel." Vedela som čo mám urobiť.Sadla som si za stôl a na veľkú A4 som napísala rodine list.Popri písaní som vysielala pozitívne myšlienky a odpustenie z hĺbky duše a veľmi som dúfala,že tie riadky v liste zmenia situáciu.Chcela som ho poslať na druhý deň,no zabudla som na to a potom sa list stratil v mojom bordeli. No o necelý týždeň po 6 rokoch niekto zazvonil nečakane pri dverách...BOL TO OTEC a odrazu akoby sa nikdy nič nebolo stalo.Odvtedy fungujeme omnoho lepšie.A moje pôsobenie sa šíri ďalej

srdco

Admin

Návrat hore Goto down

Odoslať  Sponsored content

Sponsored content

Návrat hore Goto down

Návrat hore

Povolenie tohoto fóra: