Astrológia - Úvod

Goto down

Astrológia - Úvod

Odoslať  Natasa za So máj 02, 2009 6:40 pm

Astrológia predstavuje Vesmír nakrájaný na kúsky resp. planéty. Záhada, ktorú vesmír predstavuje je skreslená do matematických výpočtov a zobrazená ako horoskop. Tak ako je nekonečný vesmír, horoskop predstavuje nekonečno možností, ktoré sa v ňom dajú objaviť. Pohyb predstavuje zmenu aj v tom najmenšom detaile, pričom poloha a aspekty planét nám dokresľujú význam. Toto je len zjednodušená stránka skutočnosti, že všetko spolu navzájom súvisí a to je jedna z podstát astrológie...

Potrebné údaje:
Meno / Prezývka
Dátum a čas narodenia
Miesto narodenia

Každý z nás má občas nekončiace podoby svojich pováh. Navzájom obmieňané, opakujúce sa však. Jednotlivé črty osobnosti sa prejavujú v rôznych životných oblastiach. Sme iný iba do tej miery v akej oblasti sa práve nachádzame samozrejme prihliadajúc na náš vývoj. Napr. v rodinnej sfére môžeme byť rodené autority, naopak v práci sme tichý a nepriebojný a pod. Astrológia je možnosť ako zistiť a spoznať svoju podstatu v každej úrovni životnej sféry, a tým odkrýva možnosť ako si človek môže sám seba prispôsobiť tam kde práve potrebuje.
Hĺbkový zmysel neprináša iba v sebapoznaní, umožňuje aj predvídať a byt pripravený na rozličné skúšky, ktoré pociťujeme.

Ak zistím ako sa chovám, zistím kto som. Ak zistím prečo, zistím kým som. Horoskop vypovedá o cestách v živote. Ako mapa .. Buď si prejdeme všetky cesty, alebo sa vydáme skratkou. Pán osud to zariadil aj pre veriacich aj neveriacich osudovo. Sám si je predsa súdený. Človek má voľbu... môže sám byt osudom.
Astrológia skúma korene problémov a podrobnú spleť udalostí a dôvodov, ktoré nás priviedli až tam, kde sme. Zákon príčiny a následkov je tu zjavný, preto umožňuje predchádzať opakovaniu chýb, a prakticky vzaté ponúka voľbu ako sa stať zbehlejšími v sebe samých a tým ovplyvňovať aj svoj život a okolie. Nejde len o princíp pozitívneho myslenia a viery, predovšetkým o ovplyvnenie nás samých, čím sa môžme predurčiť na spokojnosť. Je tu zastúpené spektrum väzieb medzi planétami v jednotlivých životných oblastiach, ktoré tvoria príbeh uskutočnení v našom ponímaní žitia. Resp. naše konanie, reakcie, pocity, dojmy, impulzy, emócie, podnety atď., z ktorých vyplývajú následky odohrávajúce sa v jednotlivých etapách nášho života. Závisí to od znamení zverokruhu a od domu (určitá oblasť života), v ktorom sa tieto znamenia spolu s planétami nachádzajú. Navzájom na seba planéty vplývajú a tým sa aj ovplyvňujú. Z tohto sa dá následne predpokladať určitý vplyv na ľudský život. Ožiarenie planét medzi sebou (aspekty) vypovedajú o kladných a záporných skúsenostiach a dopadoch na jedinca. Princíp astrológie je stavaný na známom prísloví „všetko ma svoj čas“ resp., že na všetko sa dá nájsť ta správna doba najvhodnejšia pre vyvolanie pozitívneho efektu, ktorý si jedinec tzv. tvorí. A naopak v nevhodnú dobu sa vedieť stiahnuť a prečkať „neprajne“ obdobie, aby sme sa skrz neho čo najviac naučili, alebo aspoň sa vďaka nemu dokázali poučiť a tým predchádzať zopakovaniu sa situácie. V konečnom dôsledku nám Astrológia ponuka hlavne zažiť samotne pochopenie, učí nás ako pochopiť svoj život a život druhých a tým pádom sa stať súčasťou celku.

Pomocou astrológie sa dá ponoriť od toho ako jedinec rozmýšľa, ako prebiehajú jeho myšlienkové pochody, vnemy, psychicky a fyzicky stav, a pod. Až po hospitalizáciu, väzenie, finančné straty z rôznych dôvodov, lásku, manželstvo, úspech, operácie, nehody, klamstva, nepriateľov, deti, kapitál, karmu, a kde dokážeme nájsť šťastie....
avatar
Natasa

Počet príspevkov : 6
Location : Bratislava
Points : 27
Registration date : 15.03.2009

Zobrazit informácie o autorovi http://www.z-mysell.eu

Návrat hore Goto down

Re: Astrológia - Úvod

Odoslať  Nephizis za Pi júl 17, 2009 4:50 pm

Astronómia a Astrológia idú spoločne naprieč históriou niekoľko tisícročí.Astronómia tvorí základ Astrológie,nemožno ich oddeliť na dve polovice.Kedysi niesli obe tieto vedy jeden názov.
Záujem o oblohu, tu bol už na počiatku a nikdy nedospel k úplnému koncu.Skôr naopak, stále viac a viac sa ľudia, začínajú zaujímať o svoje Slnečné znamenia zverokruhu a to ich často krát privádza aj k hlbšiemu štúdiu všetkých súvysiacich aspektov. Kto sa raz nadchne pre túto vedu,stane sa jeho obsessiou.Presne tak ako aj mojou.

Prvým objektom záujmu na oblohe bolo nepochybne Slnko spolu s Mesiacom,ktoré najprv symbolizovali hlavne deň a noc.No neskôr sa stali dvoma obrovskými ťahačmi pri zostavovaní všetkých druhov horoskopu. / Horoskop, nie je IBA STĹPČEK V NOVINÁCH, ktorý píše o tom čo sa stane počas dňa,týždňa alebo mesiaca/
Neskôr si ľudia všimli pôsobenie Mesiaca na príliv a odliv, ale aj na menštruačný cyklus sexualitu a emócie.
Potom prišlo poznanie,že medzi stálicami,ktoré sa akoby pohybujú okolo Zeme,no k sebe navzájom sa nepohybovali,sa potuluje 5 pustovníckych hviezd./Mekúr,Venuša,Mars Jupiter a Saturn./Niektoré veľmi pomalé iné zase rýchle a každá sa otáčala okolo Zeme v rovnakej vzdialenosti ako stálice,ale vo svojom pohybe sa obmedzovali na jeden akoby pás "Ekliptiku" ktorý sa ovíja okolo zeme a zviera s rovníkom uhol 23°.
Ekliptika- Je to imaginárna kružnica,vyznačuje ju Slnko pri svojom zdanlivom pohybe okolo Zeme.

Astrológovia rozdelili Ekliptiku na 12 častí. A každú z nich pomenovali podľa súhvezdia pevných hviezd. Potom si postupne všímali,že s priechodom planéty každou jednou časťou, sú spojené rovnaké, či veľmi podobné spojitosti-následky. Deti narodené v rovnakom období zdieľajú rovnaké vlastnosti a dochádza k udalostiam jedného druhu. Zverokruh vznikol pôvodne na meranie času.Nevie sa s presnosťou ako a kedy, sa začal zapájať do klasifikácie osobnosti no prvý známy Osobný Horoskop bol nakreslený v roku 410 pred.n.l.


G.A evil


Naposledy upravil Guardian Angel dňa So júl 18, 2009 9:58 am, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : info)
avatar
Nephizis
Admin

Počet príspevkov : 52
Age : 30
Location : WinterLand
Points : 118
Registration date : 07.03.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.