Kresťanstvo a iné náboženstvá

Goto down

Kresťanstvo a iné náboženstvá

Odoslať  Dalibor za Št apríl 16, 2009 5:54 pm

Myslíte si, že to má vôbec nejaký zmysel? Prečo sa mnohí nedokážu odpútať od faktu, že náboženstvo im nedá požadovaný efekt, ktorý čakali? Je vôbec možné nejako týmto kresťanom ukázať cestu. Priznám sa, dostal som sa do kontaktu prostredníctvom svojho blogu s jedným kresťanom, skôr už fanatikom. Práve si myslím, že ezoterika je to východisko, ktoré hľadajú. Možno o tom mnohí nevedia a keď sa im to snažíte vysvetliť, tak to nejde. Jedinou svetlou stránkou náboženstva však ostáva fakt, že núti ľudí sa zamyslieť nad duchovným životom, ale nič iné bohužiaľ a preto mu hrozí zánik.

Práve tu stratilo pre mňa náboženstvo svoj zmysel. Je to tým, že je to bohužiaľ uzavretá skupina ľudí, ktorá nedokáže byť dynamická, je tu problém s hierarchiou jednotlivých funkcionárov v cirkvi a má názory ako za stredoveku, čo upaľovali čarodejnice. Dobytie Ameriky, takzvané pokresťančovanie je odporným príklad snahy cirkvi získať moc nad duchovným životom ľudí. To, že v Južnej amerike pálili všetko, čo našli, jasne hovorí o ich obmedzenom pohľade na svet, ktorý nie je možné zmeniť. Stredná Amerika - Majské kódexy boli zničené, pretože sa považovali za pohanské.

Pohanstvo je názov pre nekresťanov. Boli sme tiež nimi nazývaní, pre svoje prírodné náboženstvo, ktoré sme praktikovali pred príchodom Konštantína a Metoda na Veľkú Moravu. K tomuto pridávam jednu poznámku: Hovorilo sa, že nám priniesli písmo, je však veľmi ťažké povedať, či sme ho naozaj potrebovali, keďže sme mali vlastné. Jednoducho, išlo o pokresťančenie, o získanie politickej a duchovnej moci nad ľuďmi. Preto si myslím, že Doba Vodnára prináša túto potrebnú zmenu v duchovnej oblasti. Kresťanstvo stráca svojich priaznivcov, aj keď sa o tom nehovorí, vidieť to vo svojom okolí.

Týka sa to však aj iných náboženstiev, je tu ezoterika a tá poskytuje viac informácií o tom ako máme viesť duchovný život. Nie je tu žiadny duchovný vodca ako v typických náboženstvách. Náboženstvá práve vznikali v dobe, keď sme boli vo Veku Rýb, ktoré sú typické pre náboženstvá. Vek odchádza a s ním aj náboženstvá, čo som veľmi šťastný Smile K tomu len dodám, že som vyrastal v kresťanskej výchove, dokonca som chodil v škole aj na náboženstvo, aj do kostola, no prišla doba, keď som to zmenil a začal sa venovať niečomu plnohodnotnejšiemu a práve ezoterika je tým pravým smerom. Má na to každý, len nech uvažuje nad tým čo číta a nenechá sa znova ovládať ako predtým cirkvou. Je to len o našom rozume a slobodnej vôli, nepotrebujeme v tomto žiadnu duchovnú vládu, to už tu bolo cez 2000 rokov a stačí Smile
avatar
Dalibor

Počet príspevkov : 5
Location : Slovensko
Points : 8
Registration date : 05.04.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Kresťanstvo a iné náboženstvá

Odoslať  Nephizis za So apríl 18, 2009 1:07 pm

K tomu zmyslu :Všetko na svete má svoj zmysel.Preto má zmysel aj náboženstvo,ľudia sa zamýšlajú
a určite sa istým spôsobom povznášajú a kultivujú sa.Tak ako si vybrali.A pre každého osobitne to iste hrá významnú rolu.Trebárs a preto,aby zistil,že toto je to čo nehľadájú a na koniec sa otočia a pôjdu zas inak.Ale ide o to prežitie a pochopenie vo všeobecnosti-všetko nám niečo dáva.
No fanatizmus je už to, čo na vierach a náboženstvách a ezoterike nemám rada.Osobne to vnímam ako vygumovanie sa a uzatvorenosť všetkému ostatnému a tým pádom sa človek sám obkolesí niečim, čo ho pohltí a zatemní mu zdraví úsudok. Suspect
Z fanatizmu vzniká nátlak,ako som už naznačila, človek musí mať slobodnú vôlu,no mnoho ľudí tomuto slovu nerozumie úplne. Kresťanstvo hlása slobodnú voľu, ale hľa za roh na vetu :,,Tí ktorí neuveria v Boha a nebudú ho milovať celou bytosťou budú naveky zatratení." - To je psychologický nátlak,že ak nepojdeš týmto smerom, máš po chlebe. Odkedy sa v minulosti Cirkev vyhlásila za jedinú cestu ako byť v spojení s Bohom, sa všetko pokrčilo.Skupinka ľudí, sa predsa len tak nemôže vyhlásiť za vyvolenú a svätú a už vôbec nemôžu ľudom vtĺkať do hlavy žiadne zákony, ktoré si sami vymysleli.
Napríklad ten,že nesmieš veriť v iných bohov...nesmieš, nemôžeš, musíš, už tímito slovami sa odsúdili za nátlakovú skupinu a preto sa automaticky radia na istý stupeň a dosť.
Pohanstvo žije dodnes,ibaže si to ľudia neuvedomujú:svadba-pred bohom v kostole, je predsa starý pohanský zvyk.Hohoho...a je ich ešte dosť veľký zástup.Čiže dištancovanie pohanstva ako celku, je nemožné a hlúpe.Pohanstvo si mnohí mýlia s niečim nekresťansky zlým.No to je znova jeden omyl ktorí sa zoršíril a ľudia nepremýšľajú a iba nasledujú... :(
Ďalší znak ktorý ma napadá je ten, že ľudia sa práve chovajú strašne, aj keď sú kresťania pretože čo?V nedeľu sa vyspovedajú, dajú si otče náš a čistý štít je znova pripravený zašpiniť sa.
Ohovárajú a hlavne osočujú iné naboženské smery, či viery a podobne...prečo to? To je úplne šialené,berú len to čo vedia oni a všetko ostatné je chybné-kde je ich tolerancia?Rešpekt a porozumenie? ASI NIEJE!A to má byť správna cesta? Kázne a nátlak a hádky medzi veriacimi-pretože ako iste vieme, viera v Boha nemá jeden ukotvený smer,je ich viac Jehovisti,katolíci,evanielici ktorým sa rozchádza mnoho faktov,aj biblia má niekoľko vydaní a prepisov...dokonca ani cirkev nieje jedna jediná.
Scientologická cirkev nedávno zafinancovala film "The secret" (nájdete v Feel Free) myšlienka je dobrá, avšak znova cítiť nátlak a hlavne nadopovanie ľudského ega, kde sa snažia postaviť človeka na najvyššiu úroveň a z boha a vesmíru urobili otroka. sibe ti Som zvedavá, aká je ich filozofia-zdá sa mi, že by mohla byť troška ladená do sebaglorifikácie.
Z tohto celého mi vyplýva fakt,že sa týmto človek naozaj dostane iba na istý stupeň kultivácie no viac už nie.Ak existuje Boh neverím, že je taký akoho predstavuje cirkev.A protestujem proti tomu,že človek musí byť kresťansky veriaci, či chodiť do kostola, aby mal kontakt s Bohom...v boha možeme veriť v srdci a rozprávať sa sním kedykoľvek a kdekoľvek bez týchto nátlakových blbostí.

Dalibor,teba vnímam ako človeka, čo je veľmi vyzretý na vek 19 (ak sa mýlim prepáááč) vidím, že ezoterika ti veľa dáva a že máš z toho naozaj veľkú radosť.To sa mi páči a som vážne rada,že som objavila ten tvoj Blog Wink Teším sa na tvoje nové príspevky Smile
juj
avatar
Nephizis
Admin

Počet príspevkov : 52
Age : 30
Location : WinterLand
Points : 118
Registration date : 07.03.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Kresťanstvo a iné náboženstvá

Odoslať  Hemera za St máj 27, 2009 1:27 am

Ano cirkev spravila vela nezabudnutelnxch chyb a preslapov a ano zostala frigidnou, prilis statickou aj v sucastnosti neschopnou prijimat ine nazory ako tie ktore povazuje za spravne, hoci vzdy nie su spravnymi. Jezis vedel, preco je cirkev dolezita a mozno veril cloveku viac ako bol schopny spravit. Preto sa ludsky tvor uchylil k habaniu majetku, k inkvizicii, ku krizovym vypravam, k veciam, ktore by si clovek v posvetnom ruchu nikdy nemal dovolit a toboz nie v mene Bozom. Clovek je slaby tvor, s mnozstvom neduhou a nie vzdy sa mu bohuzial podari naplnit svoju cestu pre ktoru sem prisiel, ale s tym Boh predsa ratal. Ja verim v Boha, cize aj v Jezisa a bez neho by asi moj svet nemal zmysel. Viem, ze prave on je ten, ktory mi pomaha, vedia ma kade mam ist, ci uz prostrednictvom anjelov, prezitych situacii, ci ludi, ktorych stretam. Preto verim, ze prave Boh je prvopociatok vsetkeho a vsetko sa k nemu vracia spat, verim, ze preto sa vraciame v reinkarnaciach aby sme sa ucili byt lepsimi, aby sme sa blizili k dokonalosti, aby sme sa stali podobnymi prave jemu. Ano toto odporuje cirkvi, ktora hovori, ze po smrti ideme bud do kralovstva nebeskeho alebo do pekla. Toto hovori cirkev, ale nie Biblia. Podla mojho nazoru vela veci, ktore si cirkev vysvetlila z Biblie je chybnych a preto si dovolim tvrsit, ze Biblia je najmudrejsia kniha na svete, ale len vtedy ak ju viete citat. Citat vas ju vsak nikto nenauci, ani pan farar v kostole, nauci vas to vase vlastne Ja, pretoze kazda jedna veta ma svoj velky zmysel, ale nie kazda veta je dolezita pre kazdeho. Ja som si casto krat Bibliu otvorila, ked som potrebovala pomoct, poradit a vzdy pomohla, mozno pomocou intuicie, mozno pomocou bozou Smile
Hoci s vela vecami, ktore cirkev robi a robila nesuhlasim, v mojom zivote ma nezamenitelne miesto. Vdaka tomu, ze existuje cirkev, vdake nej kostoly, farari atd. sa zo mna stal clovek akym som dnes, bez jej pomoci nechcem vediet ako by som skoncila. Urcite obdobie mojho zivota vdaka nasmu kostolu, fararovi, istych ludi, Bohu, povazujem za svoje zatial najkrajsie vobec. Prave vdaka tymto veciam som sa naucila aj to, co teraz nachadzam v ezoterike. Nez som sa zacala tymto veciam venovat, prave v kostole som citila pritomnost prenadhernych bytosti, ktore su tam aby stali pri nas a pomahali nam, prave tam som pocitila pritomnost Boha.
Dnes chodim do kostola zriedka kedy, ale citim sa tam dobre, ked sa odosobnim od posudzovania druhych, ktori ohovaraju kade koho, ked sa odosobnim od niekedy nevydarenych kazni farara a ked som tam kvoli sebe, druhym a tomu Najvyssiemu. A moja dusa si niekedy vyslovene ziada, aby som isla do kostola, kde som si nie raz aj vdaka fararovi vypocula slova, ktore mi zostali zaryte v pamati dodnes a za ktore som skutocne vdacna.
avatar
Hemera

Počet príspevkov : 9
Points : 12
Registration date : 26.05.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Kresťanstvo a iné náboženstvá

Odoslať  Lucyus za Št jún 04, 2009 2:44 pm

vela ludi si neuvedomuje ze verit v boha neznamena verit v cirkev
avatar
Lucyus

Počet príspevkov : 1
Age : 34
Points : 1
Registration date : 04.06.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re:Cirkev

Odoslať  Nephizis za Št jún 04, 2009 5:35 pm

V prvom rade Vitaj u nás Lucyus : ) keď som si všimla tvoj nick niečo mnou preblesko som zvedavá čo sa z toho vykľuje Wink

Samozrejme v tomto na 100% súhlasím. Ale ak sa priamo vyjadruješ na diskusiu ktorú si čítal treba pochopiť,že nie všetci diskutujúci alebo iba čítajúci by hneď pochopili aká to je viera v boha bez náboženstva či nejakého cirkevného smeru,ale určite sa k tomu dostaneme aj na fóre keď príde čas.

evil

_________________
Zmysel je v Harmónií
avatar
Nephizis
Admin

Počet príspevkov : 52
Age : 30
Location : WinterLand
Points : 118
Registration date : 07.03.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Kresťanstvo a iné náboženstvá

Odoslať  Leo za St september 09, 2009 1:50 am

Po tom všetkom čo bolo napáchané sa veľmi čudujem (a na druhej strane vôbec:), že niečo ako cirkev existuje. Samozrejme točia sa prachy, ľudia poslúchajú na slovo nebo a peklo,, a tetušky majú o čom rozprávať, lebo Jarmilke nejaké dievčisko obsadilo miesto v kostole, hoci radosť, že prišla nová dušička do kostola odfúkol vietor. Vychovávaný som bol v katolíckej rodine a neprospelo to môjmu pohľadu na boha :( Keď si len predstavím, že vysoký cirkevný povie svojim ovečkám, že v mene boha ideme do boja prelievat pohanskú krv tak mi je na vracanie. No našťastie som objavil Boha tam kde je to naozaj možné, teda nie v kostole, ale najskôr sám v sebe a neskôr vo všetkom okolo mňa. Chápem ho ako univerzum. Skúste si predstaviť nasledovné :Akoby Boh bol vaše telo (je to len príklad na vysvetlenie) a bunka na malíčku vašej pravej ruky bola naša planéta. Existuje sama o sebe, ale vždy ostáva súčasťou tela. Podlieha mu a bez celku by vlastne neznamenala nič. No telo bez buniek totiež. Pričom vlastné vedomie má každá jedna časť, rozdiel je v stupni vedomia. Ja ako človek, si uvedomujem celé telo, no malíček je malíček. Keď roztriháte špagát na malé časti, čo vznikne. Predsa vela kúskov malých špagátov. Malých ale predsa špagatov. Ale čo sa týka náboženstva je nevhodné ho zatracovať. Samozrejme doba sa zmenila, ludia sa otvárajú, zobúdzajú, čo je nádherné pozorovať a ak ste študovali majský kod, tak budete súhlasiť so mnou, že sme sa narodili do velmi dynamického obdobia, ktoré si vyžaduje každého z nás. čo sa týka náboženských fanatikov, je to scestné, pretože takisto ako moslimský fanatik , može byť fanatik, ktorý nenakúpi v obchode, kým sa nepozrie do kryštálovej guli, alebo fanatickí ezoterici v akejkolvek oblasti, máte určite pestrú fantáziu, takže si viete predstaviť hraničné, extrémne situácie v takmer vo všetkom. Taký budhizmus mi napríklad ukázal, že aj náboženstvá majú ešte svoje miesto, ale myslím, že čím ďalej už nebudú mať čo povedať. Nádherné obdobie vodnára prichádza.


a hemera...k tvojmu príspevku. Máš pravdu, reinkarnáciu ako kacírsku uvrhol Pápež(neviem už presne ktory´ý, ale približne v 2storočí n.l)dlhú dobu po vzniku biblie.

ďalej Sesto.. čítal som Bhavavadgítu..a vlastne máš pravdu. Odsudzujem násilie, ktorým sa šírili náboženstvá, ale v tej dobe to bolo tak, a my to z nášho pohľadu len ťažko môžme pochopiť. A čo je vlastne dôležité? Ľudské telá, ktoré časom aj tak zhnijú niekde v zemi, alebo duševný rast nás ludí?

a Oliver.. k tebe nemám čo dodať.. KEby nenapíšeš ty,,tAK určite ja Smile)

PS: som fakt rád za túto stránku, je fajn vidieť, že aj na Slovensku máme ludí, ktorí majú srdcia viac spojené s Bohom,prírodou, univerzom, nazvime to ako chceme, ako si dovolia myslieť. Mnoho myšlienok ma pohladilo a keď si predstavím koľko ľudí každý z vás pozitívne ovplivní na svojej ceste, tak možem spokojne zaspať, lebo viem že svet bude krajší. AJ VĎAKA VáM
avatar
Leo

Počet príspevkov : 19
Points : 24
Registration date : 02.09.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Modry kostolik a Daskalos

Odoslať  Lea Verity za St september 23, 2009 11:40 pm

hm, zaujimavo sa tu rozvija...

Hemera, pekne si to napisala, vlastne Vy vsetci ste to tak podali vystizne, dobre, vnimavo...
Leo sa raduje z vela veci. radost ho citat. uj, ake vnimanie. fakt ide z Teba radost

ja len ... chcela som doplnit, ze cirkev ako tak nemusim, ale kostoly su na nieco dobre, aj knazi. ale kazdy najde, to co ma. ja som od cirkvi dost upustila, plus kostolikovania sa, ale taky MODRY Kostolik v Bratislave ma riadnu silu. ja som tam osobne citila take silne cistiace vibracie, ako davno nie.

o viere - krestanskej, uz viem svoje. oci mi vsak otvoril KRESTANSKY MYSTICIZMUS - zaujimava to vec v troch knihach od Kyriacosa Markidesa> Strovolovsky mag, Pocta Slnku, Ohen v srdci. je velka skoda, ze krestanstvo neuci tolko o dusi a inkarnaciach ako Budhizmus, Hinduizmus ci ine nabozenstva. Pevne verim, ze sa iste veci dostanu na povrch a zmeni sa postoj k tomu, co kazal Jezis, aka Joshua, lebo prekladmi a prepisovanim, ktore robili mnisi, sa vela pomenilo, zatajilo a slova maju iny vyznam ako predtym, a tym padom aj obsah.


takze, verime, ze aj My krestania budeme niekedy pocut o TEOZE.
moznoze skacem, ale pointu isto mate

pekny vecer
avatar
Lea Verity

Počet príspevkov : 3
Age : 35
Location : Espana
Points : 3
Registration date : 18.03.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Kresťanstvo a iné náboženstvá

Odoslať  Sesto za Št september 24, 2009 12:06 am

Lea,
ono ide o to, aké kresťanstvo. Myslím, že už som niečo naznačil. Existuje kresťanský prúd v súčasnosti, ktorý učí o duši, duchu a inkarnáciách viac, ako hinduizmus, budhizmus a ďalšie náboženstvá dokopy, plus v jazyku aktuálnom dobe. Ale to potom treba trošku zmeniť pojem slova kresťanstvo a nevnímať ho ako nejakú cirkev, ale skôr ako sútok, spojenie všetkých veľkých náboženstiev v jednotu, ktorú jednotlivý človek prežíva sám v sebe. Je to preto, lebo bytosť, ktorú mi nazývame Kristom, bola známa aj starovekým civilizáciám, len ju inak nazývali. Višvakarman, Ahura Mazda, Osiris, Apolón, Jahve... Zmenilo sa len to, kde sa teraz dá nájsť. Ak ho staroveké národy hľadali na Slnku, tak dnes ho človek musí hľadať sám v sebe, vo svojej duši, lebo Mystériom na Golgote sa Kristus spojil so Zemou a ľudstvom.
avatar
Sesto

Počet príspevkov : 6
Age : 39
Location : Bratislava
Points : 17
Registration date : 22.06.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Kresťanstvo a iné náboženstvá

Odoslať  Leo za Št september 24, 2009 11:52 am

Budhizmus v dušu neverí?? napíš o tom viac. dik
avatar
Leo

Počet príspevkov : 19
Points : 24
Registration date : 02.09.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

LOGOS

Odoslať  Lea Verity za Št september 24, 2009 3:33 pm

sledujem, sledujem, vnimam, co sa to tu na M.S deje. su tu rozne vibracie, ktore su odrazom vnimania kazdeho prispievatela.

aky taky prehlad mam o dejinach, viere, nabozenstvach, ale az tak detailne nie. moje pocity ma nikdy nesklamali a myslim si, ze LOGOS, ktory vzostupil na zem v podobe Krista bol jedinecny.

osobne nemusim nabozenstva, ktore nesiria lasku, alebo ,,lasku`` svojim sposobom. mnohe sa sustreduju na dusu, co je na jednej strane dobre. na karmu a reinkarnacie, ale pravda je, ze z nich nejde az taka ,,sila lasky`` ako z Jezisovho ucenia. lebo keby hej, tak by tolerovali viac ine nabozenstva a vierovyznania, pretoze clovek, ktory bezstranne ,,miluje blizneho, ako seba sameho`` je dusevne moc hore. ja na tom pracujem. ako som uz spomenula> INTROSPEKCIA > mi pomaha vela, a myslim, ze taky LEO by sa tiez toho podujal. aleluja.

a LEO> ked budes mat kolegynu ,,vampirku``, kt. saje a mas z toho megamigrenu, tak sa vyber do Modreho kostolika na ocistenie. ja osobne som tam citila taku ocistujucu silu a vibracie, uz len ked som tam sedela. ta sila ocistenia mi pripominala jedneho liecitela, ktory pomaha mnohym ludom.

Sesto a Ty k akej viere inklinujes? ps> skus sa vyhybat takym veciam, kt. si napisal o zdvihani zaludku a pod. nezanechava to na M.S prijemnu stopu. a isto vies, aku silu maju slova Smile pekny den a nech Ti to ubieha v praci

SLNKO V DUSI prajem vsetkym
avatar
Lea Verity

Počet príspevkov : 3
Age : 35
Location : Espana
Points : 3
Registration date : 18.03.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Kresťanstvo a iné náboženstvá

Odoslať  Leo za Pi september 25, 2009 12:00 am

LEA...začal som piisat knihu, ktorá sa bude volať Cesta k slobode.Súčasne vytvorím audio,ktoré bude pozostávať z hovoreného slova a hudby, pre tých, ktorý knihy nemusia, alebo nemajú na ne čas(chceme predsa priniesť svetlo ku všetkým:) Moje posledné slová čo som napísal pred pár minútami boli :šírte lásku..Stante sa ňou. Je totiž pravdou, že nie nenávisť k ľudom vám prinesie spriaznenú dušu, partnera či skutočného priatela do vášho života, nie odpor k peniazom vám zaručí blahobyt, takisto ako strach nieje cestou k pozitívnej zmene, dobrodružstvu a k štastiu. Je to láska čo hýbe svetom, láme bariéri a prináša svetlo. Je to naša sila. Láska je zmysel... A ako prvé čo som spravil je otvoril si náš blog, ktorý milujem a uvidel tvoje slová, ktoré ma presvedčili, že mnoho ludí chápe podstatu. Náboženstvá? Môžeme tu polemizovať o tom kto čo založil, ktoré náboženstvo je to správne, a čo tvrdii, v čom sa mýli, čo sa stalo v minulosti, ako to vznikalo a ukázať všetkým čo ja všetko viem. Ale vieš čo? Tento svet to nepotrebuje, trpí totiž akútnym nedostatkom lásky. A mnohí podceňujú silu tohto citu. Boh je láska. Táto veta keby sa vystrihne zo všetkých tých filozofii a ludia by ju riešili stále dookola malo by to omnoho váčší zmysel. Dúfam, že moje slová nikto nepochopí zle, totiž netvrdím, že nemaju zmysel tieto debaty, ale v mojom srdci vládne užasný pokoj a mám pocit, že všetko je omnoho lahšie ako si to vytvárame my. V knihe sa samozrejme venujem zložitejším veciam, pretože tých pár slov o láske príde luďom príliš jednoduchých a dalo by sa povedať už otrepaných. No pochopiť lásku?? Nie, nie Smile To je zbytočné plytvanie energie. Pochopil som, že nikdy nebudeme lúbený pokial nelúbime my. A Lea, kladieš veľký dôraz na lásku. Nič lepšie podla mňa ani nemôžeš robiť. A všimli ste si kolkokrát je v tomto texte použité slovo láska? Ošistuje nás.... Existuje množstvo klúčov od rôznych dverí, no len jeden univerzálny..... LAAAAAASKA.... srdco
avatar
Leo

Počet príspevkov : 19
Points : 24
Registration date : 02.09.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

agape

Odoslať  Lea Verity za Pi september 25, 2009 11:10 am

Leo Smile láska je pekná vec, aj to ako to chápeš. ale mne robí niekedy problém, som len človek Smile mat všetkých rada rovnako a neuprednostniť niekoho pred niekym, čo je niekedy logicke.Ked to budem mat rada aj tých, čo sú riadni potmehuti, tak budem potom spokojná.

catch me
avatar
Lea Verity

Počet príspevkov : 3
Age : 35
Location : Espana
Points : 3
Registration date : 18.03.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Kresťanstvo a iné náboženstvá

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.