Základné Princípy Ezoterika Midnight Sun 1/2 (Základné učivo)

Goto down

Základné Princípy Ezoterika Midnight Sun 1/2 (Základné učivo)

Odoslať  Nephizis za St apríl 15, 2009 6:39 pm

sss Úvodom: Dlhšie sme sa zamýšľali, čo všetko by mala obsiahnuť táto téma ako Základ celkového princípu dobrého Ezoterika.Možno aj budúceho člena M.S.A toto je výsledné zhrnutie. sss


•Každý človek sa rodí s potenciálom žiť, prežiť, hľadať a nájsť cestu ku svojej duši a vykultivovať sa čo najvyššie v tomto živote. Táto cesta je u každého jedinca osobitná a jedinečná. Presne taká, akú si zvolila jeho duša kým vstúpila do fyzického tela. Taká, aby na jej zdolávaní človek prežil to, čo prežiť potrebuje, aby sa učil-povzniesol. Vždy je presne taká, aby ju človek mohol zvládnuť.
•Vo svojej podstate, hlboko vnútri sme si všetci vedomí, prečo sme sem prišli a kam smerujeme.Duša ako vedomý život, chce existovať na každej rovine bytia.To môže iba ak je osobnosť natoľko “vyzretá“ a flexibilná, aby dokázala rozpoznať a nasledovať jej hlas.
•Vo fyzickej rovine sa nám často stane,že si plníme priania a sny iba v materiálnej rovine,alebo sa obetúvame pre iných ľudí a zabúdame na seba. Sebapoznanie je zdrojom všetkého poznania.A preto sa nemôže potláčať alebo odsúvať na podradné miesto.Nechcem tým však povedať,že by sme sa mali orientovať výlučne na duchovnú sféru, pretože žijeme na Zemi vo fyzickej rovine a zaoberať sa materiálnymi vecami je naproste prirodzené.Avšak by sme medzi týmito dvoma smermi mali nájsť súlad. Jednotu a harmóniu.

Harmónia: Na svete máme rozšírený systém duality.Ktorí nás núti neustále členiť prehodnocovať, posudzovať a vyberať si stranu a tým pádom sa oddeľovať od prapôvodnej celistvosti.

Muži-ženy, dobro-zlo, biela-čierna, viera-rozum,no tieto veci nestoja v opozícií.
Všetky tieto veci sú, vždy boli a budú spolu súvisieť. Je to niečo, čo kým ľudia nepochopia a nezačnú preciťovať,stále sa budú točiť v síce širokom no bezvýchodnom bludisku.
Skúsim sem uviesť menší príklad :Mužský princíp a Ženský princíp: Sme v zásade odlišný výzorom, správaním, vnímaním vystupovaním= Mužský princíp-sily presadenia vyjadrenia činu aktivity a Ženský princíp= empatie, pochopenia precítenia a lásky. Jedno bez druhého je len polovica dokonalosti.V súlade sa dopĺňa a vzájomne obohacuje.Tvorí dokonalý celok.

Biela a Čierna (mágia napr) :Je opäť iba jedna záleží na zámere a použití.
Biela a Čierna farba:biela obsahuje všetky farby a čierna ich všetky pohltí obe nesú celé farebné spektrum...
Dobro a Zlo :Neexistuje presná hranica kde končí dobro a kde začína zlo,tá sa rozlišuje na základe osobného vnímania každého človeka individuálne.Ak vás napadli príklady vojen, kedy je predpokladateľné kolektívne vnímanie zla.Napadne ma :Možno to je zlo pre vyššie dobro.
Možno to nechápete, pretože je to už hraničiaca a veľmi diskutabilná téma, kedy je čo pre vyššie dobro.A predstava Svetovej vojny určite nieje príjemná nikomu.A nebudem sa v tom rýpať, no veci sa dejú z dôvodu transformácie a jedna vec vychádza z druhej, možno rovnako vnímanej ako veľké zlo. A nemyslím si, že to niekedy bude pochopené, alebo definovatelné.
Viera a Rozum :Toto je zrejme najčastejší medziľudský argumentačný súboj. Realita-logika vs. viera a duchovno? Avšak ja znova opakujem všetko je jeden súvisiaci a prelínajúci sa celok. Vynímajúci výmysli a extrémizmus.
,,Ľudia trpiaci stavmi úzkosti, sťaženého dýchania, panikárenia, vnútornej triašky spojených s fóbiou z uzavretých priestorov či pocitmi slabosti až nevoľnosti, majú svoju chorobu charakterizovanú ako „panická úzkosť“ prevažne spôsobovaná nedostatkom Serotonínu v mozgu."
Čo je na tom duchovné?Veď je to realita.Bežná vec...
ÁNO samozrejme, na fyzickej úrovni sa to nemôže prejaviť inak,ako fyzickými symptómami.
Pričom Ezoterik to može spájať s blokmi z minulých životov,prekonanie karmického zaťaženia alebo ďalších príčin...
Schizofrénia je trebárs napadnutie človeka viacerými dušami – lenže tie duše nie sú fyzické, nie sú to živý ľudia čo vám sedia na ramenách,vo fyzickej úrovni je to ak sa nemýlim rozštep buniek v mozgu.

•V každom z nás driemu schopnosti.V úplnej podstate, sme my všetci ezoterici liečitelia mágovia na rôznych vývojových úrovniach,podľa počtu prežitých a naučených skúseností (počas reinkarnací nie podľa fyzického veku).Môžeme to vnímať aj v tomto živote:niekto sa narodí a v 16-tich začne vidieť do budúcnosti.Niekto vie vykladať z kariet v 20, niekto vie ako keby sám od seba a veľmi rýchlo a ľahko porozumieť a presne interpretovať astrológiu.Nie je to iba tak, už to vedel v minulom živote a teraz si opäť spomína.
Niekto svoje schopnosti potláča,ignoruje a odmieta,niekto tomu proste neverí, niekto má strach, alebo k nim nemá prístup z rôznych dôvodov.(bol blokovaný, blokuje sa sám a mnoho iných dôvodov...) na tom všetkom sa ale dá pracovať.
avatar
Nephizis
Admin

Počet príspevkov : 52
Age : 30
Location : WinterLand
Points : 118
Registration date : 07.03.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

2/2

Odoslať  Nephizis za St apríl 15, 2009 6:58 pm

Karma

Prenášanie z jednej inkarnácie do druhej rovnováhu negatívnych a pozitívnych prínosov z minulých životov, ktoré je treba nakoniec rozpustiť. Aby sa duša dostala do vyššej roviny bytia. Karma je teda priamo spojená s reinkarnáciou a opätovnou inkarnáciou do nového fyzického tela v tejto rovine.V novodobejších smeroch či vierach možno karmu poznať pod definíciou „príčiny a následku“ ktorú osobne nemám moc rada lebo sa snaží pretlačiť myšlienku strestania človeka za vedomé aj nevedomé negatívne činy. Mnohým ľudom dnes karma evokuje negatívne pocity, alebo aj strach.Tí čo na karmu neveria ju označujú za vyšší princíp nátlaku spoločnosti slušného správania a etiky,prisudzujú ju aj ku kresťanstvu,kde sa veriaci skôr odkazujú na božie skúšky a tresty, čo je holý nezmysel.Tvrdia,že zlé veci ktoré sa nám dejú, je vôľa Božia...vyššej sily a nemáme sa starať prečo,ale prijať to ako osud.
Z Boha urobiť tyrana a z ľudí sprosté nevedomé ovce.Ibaže my sa máme zaujímať máme rozumieť a máme to meniť. Karmické zaťaženie je v ezoterike vysvetľované ako dôsledok našich činov,ako aj v tomto živote tak i z minulých životov. Urobili sme niečo nesprávne, boli sme nevedomí alebo príliš sebecký kradli sme, zabíjali sme, klamali sme atd atd – karmicky sme sa zaťažili. Tým sme si vyslúžili negatívnu karmu, ktorú vnímame v tomto živote ako “nespravodlivé rany osudu“ alebo “tresty božie“. No vonkoncom to neznamená,že by sme mali ticho sedieť a prijímať a tak si karmu odtrpieť. Napríklad v Čínskom smere Falun Gong /falun dafa/ sa o karme dozvedáme,že karma príde a za všetko zlé nám naseká a my musíme trpieť a to nás dovedie k vykultivovaniu našej duše. Ibaže holé trpenie, nás nikam neposunie. Karmu treba POCHOPIŤ! Poučiť sa z nej a zmeniť sa. Áno samozrejme môžete dobrovoľné iba trpieť, iba sa sťažovať alebo to odignorovať, no rovnaká karmická situácia, človek problém či rana sa vráti a bude vás upozorňovať, pokým ju nezačnete RIEŠIŤ. Karma nechce aby sme sa dali ubiť aby sme sa báli alebo aby sme trpeli-nikto to od nás nechce, karma nás učí. Ak sa vrátim k náboženstvu a kresťanstvu určite poznáte to, že boh nás miluje a chce aby sme boli šťastní, už len preto zvaľovať svoje previnenia a ich následky na Boha alebo iných je chyba. Za všetko sme si zodpovední iba my sami a so svojim karmickým balíčkom, môžeme bojovať znova len my sami.
Karma nie je len negatívna, ale je aj pozitívna, za dobré činy a skutky sa nám zas vráti dobrá karma v astrológií nazývaná aj Darma, ktorá nám veci nesťažuje,ale nám vyslovene uľahčuje pomáha nám pre nás dobrým spôsobom. /oba spôsoby nám pomáhajú no jeden z nich vnímame ako zlý a jeden ako dobrý/

(Karma má rôzne podoby o ktorých si budeme písať v samostatnej téme a konkrétne sa ich učiť v škole M.S )

•Správanie Ezoterika
-Dobrý Ezoterik by mal poznať základné princípy a zákony univerza a pridržiavať sa ich.
-Mal by využívať ezoteriku/mágiu...a svoje schopnosti na sebarozvoj, sebapoznanie sebaliečenie a pomoc iným. Nie na pažravé uspokojovanie svojich egoistických potrieb. Rovnako by nemal zneužívať svoje danosti proti iným, či už vedome alebo nevedome.

-Ezoterik NESMIE porušiť osobnú slobodu žiadneho iného človeka.
-Smie pomôcť len človeku, ktorý nás o to sám požiada z vlastnej vôle.
-Nemal by poskytovať osobné informácie a získané poznatky o človeku ľudom ktorý sa na neho pýtajú zo zvedavosti alebo tieto informácie chcú využiť.
(Raz ma jedna pani prosila aby som sa pozrela na vzťah jej ex manžela či je jeho vztah dobrý a či sa náhodou nerozpadne.Myslím si, že to nebola jej vec-škororadosť nepodporujem.Tiež som dostala skoro rozkaz aby som nabonzovala jednej žene o vzťahu jej priateľky ktorá si našla priateľa ale jej o tom nepovedala.Ako pardon...?!)
-Nemal by znevažovať náboženstvá,vieru,bohov,entity ani iné bytosti a voľné magické, či iné smery.napriek jeho osobnému presvečeniu.Tolerancia a rešpekt je dôležitý.


To sú Základy myslím a verím, že ostatok si dokážete povytahovať s kontextu,domyslieť a všetko čo budete ako Ezoterici šamani mágovia mystici alebo liečitelia robiť budete robiť uvedomelo s láskou a čistým srdcom. srdiečko


,,Nech svetlo sprevádza vaše kroky"
želá MIDNIGHT sss
avatar
Nephizis
Admin

Počet príspevkov : 52
Age : 30
Location : WinterLand
Points : 118
Registration date : 07.03.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.