Duch času

Goto down

Duch času

Odoslať  Nephizis za Št marec 26, 2009 6:36 pm

otče Objavil sa ďalší dokument o "Pravde tohto sveta" otče

Nájdete ho tu : http://bo.cz/video/df5b5e3f94d95b11daf

Pozrite si a uvítam vaše názory evil

Naposledy upravil Nephizis dňa So september 26, 2009 7:48 pm, celkom upravené 3 krát. (Reason for editing : doplneni info)
Nephizis
Admin

Počet príspevkov : 52
Registration date : 07.03.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Duch času

Odoslať  Dalibor za So apríl 18, 2009 2:59 pm

Čo sa týka tohto filmu, videl som prvý a aj druhý diel. Čítal som tiež na to rôzne komentáre a je pravda, že je na tom filme niečo veľmi čudné. Už vôbec mi prišla čudná tá prvá časť,pretože úplne vyvrátili existenciu Ježiša a to mi príde trochu čudné. A sú vlastne len čisto proti kresťanstvu.Ono to môže byť aj tá agenda, ktorá sa pokúša pretláčať myšlienku zániku náboženstva a vytvorenia jediného svetového. Preto je v tejto dobe ešte celkom dobré všetky náboženstvá, keďže učia o duchovnom živote a niečom vyššom než materiálnom. Ale zas na druhej strane ovládajú duchovný život ľudí a nie sú zdravé, malo by to byť zakorenené v ľuďoch, ale keďže vždy nie je, tak je tu potreba ešte náboženstva - jeho minimálnych základov. To, že sa mnohí obrátili na ezoteriku vďačia vlastne aj náboženstvu a sú tu jasné hranice, pokiaľ sa nimi riadiť, inak by vznikol nebezpečný fanatizmus.

Celkovo film sa dá pozerať, je však problém ak sa nepozriete predtým do danej tématiky a môže vás príliš ovplyvniť. Film má niečo do seba, sú tu však aj iné a podobné, čo sa týka tématiky po prvých 45-tich minútach. Osobne som sa zaujímal o tieto témy, mal som na ne aj bohatý bývalý blog, no pre osobný záujem sa to dá, ak o tom píšete a denne sa tým zaoberáte, dokáže vás to pohltiť a budete presiaknutí negativizmom a preto som s tým skončil. Už vďaka ezoterike a tejto dobe sa mnohí zaujímajú jasne o čistotu duše a to nám pomáha pred tým, aby nás ovládlo zlo. Náš život, ak je dokonalý, tak potom sa vďaka kolektívnemu vedomiu stanú aj ostatní a ezoterika v tomto prípade stačí Smile
Dalibor

Počet príspevkov : 5
Registration date : 05.04.2009

Návrat hore Goto down

Odoslať  Nephizis za So apríl 18, 2009 11:33 pm

Ja z toho znova vnímam zainteresovaný osobný názor tvorcov,drzosť a nerešpekt, neinformujú, ale zas vtláčajú ľudom do hláv kaleráby,bez pádnych argumentov sa domnievajú a odvolávajú na neexistujúce veci,alebo nemožné overenia obyčajným človekom,druhý diel som nevidela,ale ten 1.niektoré myšlienky mali zmysel samozrejme,no v celkovom dôsledku to bol nehorázny pokus ľudí úplne zmagoriť,škoda,že je tak mnoho naivných ľudí,čo sa toho zas chytia dogmaticky....už teraz to vidím hfnbf

Naposledy upravil Nephizis dňa So september 26, 2009 7:52 pm, celkom upravené 1 krát.
Nephizis
Admin

Návrat hore Goto down

Odoslať  Dalibor za Ne apríl 19, 2009 12:27 am

Preto som mal aj predchádzajúci blog zameraný aj na politickejšie témy, ale aj ezoteriku, vlastne o svete. Týmto som sa snažil mnohým ukázať strednú cestu, kde by videli, že život je skvelý, že som ponúkal alternatívu k tomu ako žiť. Je to taká chaotická doba a veľmi ľahko sa dajú pretlačiť cudzie názory. Je to bohužiaľ v bežnom dianí, je to súčasťou našich životov a len ťažko to zmeniť. Našťastie prichádza zmena a teší ma, že vzniká obrovské množstvo skvelých stránok, kde sa človek môže dočítať o rôznej problematike, čo sa týka ezoteriky a celkovo existuje veľa nezávislých spravodajov, ktoré nie sú vlastnené a presadzujú objektivitu a hlavne realitu. Ale aj medzi nimi sa nájdu nejaké problémové, takže je to stále o tom, byť ostražitý a vedieť si vybrať to správne a hlavne používať vlastnú hlavu, potom môžeme začať duchovne rásť.

Život je skvelý, ja sám si ho užívam, ďakujem aj za karmické situácie a je to o tom ako chápeme život, ak nepoznáme ezoteriku, ťažko niekomu vysvetľovať, že to čo sa ti stalo je na niečo dobré a podobne. Jednoducho, pre mňa je ezoterika skvelá v tom, že mi pomohla objasniť veci, ktoré predtým neboli v bežnej spoločnosti vysvetliteľné. Jednoducho to začalo dávať zmysel a ja som konečne pochopil a celkovo som cítil, že to je ono. Človek sa niekedy hľadá celý život, ale u mňa je inšpiráciou Budha, ktorý dokázal ukončiť tento život klud A písanie príspevkov a stránku je pre mňa skvelá činnosť, pretože viem, že to mnohým pomôže sa zamyslieť nad tým, že život môže byť skvelý a môžeme si vytvoriť raj na Zemi, ak chceme.
Dalibor

Počet príspevkov : 5
Registration date : 05.04.2009

Návrat hore Goto down

Suhlasím

Odoslať  Nephizis za Ne apríl 19, 2009 12:42 am

ÚPLNE SÚHLASÍM Smile

sleep

Naposledy upravil Nephizis dňa So september 26, 2009 7:53 pm, celkom upravené 1 krát.
Nephizis
Admin

Návrat hore Goto down

Odoslať  Leo za St september 16, 2009 4:12 pm

Ja mám na tento dokument pozitívny názor, ponúka totiž iný pohlaď na veci ako poznáme a to nie je nikdy na škodu. Kaleráby tlačia všade do hláv, treba zapnúť filtre na plný výkon a prepúšťať len to, čo dovolí vlastný rozum a CIT.

sunny
Leo

Počet príspevkov : 19
Registration date : 02.09.2009

Návrat hore Goto down

Odoslať  Sponsored content

Sponsored content

Návrat hore Goto down

Návrat hore

Povolenie tohoto fóra: