Čakry podla Diane Steinovej a Barbary Brennanovej

Goto down

Čakry podla Diane Steinovej a Barbary Brennanovej

Odoslať  Nephizis za St marec 25, 2009 8:25 pm

V poslednom čase sa začali objavovať aj popisy ďalších čakier, ktorým sa hovorí “hara-línia” podľa trojčakrového systému Barbary Brennanovej. Diane Steinová tento systém dopracovala na 13-čakrový systém emocionálneho tela, ktorý ukazuje nasledovný obrázok:
Čakry 4.časťHara línia udržiava náš zmysel života, to, prečo sme tu v danom okamihu. Jasné porozumenie tohto zmyslu vedie k produktivite, naplneniu a vyrovnanosti. Energetické bloky na tejto línii nám prekážajú dosiahnuť náš zmysel života.
Tak, ako kundalíni čakry, aj hara čakry majú farebný systém, ktorý zodpovedá farbe rôznych kameňov. Pomocou energie kameňov možno zasiahnuť do energie čakier.

Prvá čakra je transparentné centrum (t.j. všetky farby a žiadna farba) nad hlavou a volá sa transpersonálny bod. Je to naše spojenie s energiou vesmíru alebo energiou Prázdna (a zodpovedá približne korunnej čakre v Kundalíni systéme). Obsahuje dôvod, prečo sa daný jednotlivec vtelil do tohto tela, s touto mysľou, s týmito emóciami a týmto duchom. Časť univerzálnej energie sa v tomto bode mení na individuálnu realitu a život. Čchi Kung nazýva tento bod Nebeské Čchi, iné meno je Hviezda duše. Aktivujú ju bezfarebné kamene (napr. horský krištál).

Po nej nasleduje nižšie centrum, ktoré pozostáva z dvoch strieborných čakier za očami. Tieto sa volajú zrakové čakry. Oči sa pri liečení využívajú ako laser, využívajú sa pri vizualizácii a vizualizácia sa zas využíva aj pre sformovanie našich požiadaviek (kúziel). Sú to čakry nižšej dôležitosti, ale pre liečiteľov významné. Otvárajú ich sivé, striebristé a ligotavé kamene.

Nasleduje čakra kauzálneho tela. Nachádza sa na báze lebky, kde sa šija spája s hlavou. Niektorí liečitelia vidia toto dôležité centrum ako striebristobelasé, iní ako purpurové vlákno okolo zlatého pradena. Kamene pre túto čakru sú buď nachové, alebo striebristobelasé. Táto čakra predstavuje Neprázdno (Non-Void) a premieňa nefyzické informácie na vedomie (napr. chanelling, automatické písanie a práca s duchmi-učiteľmi. Keď je čakra vyvážená, prináša plné nasadenie v prospech zmyslu života (ale pritom by žiadna hara čakra nemala byť potlačená).

Ďalšia na línii hara je čakra detskej žľazy (tymusová), taktiež jedna z hlavných čakier. Farba tohto centra je akvamarínová alebo aqua a spája hara líniu s kundalíni líniou. Dáva nám spojenie s našimi emóciami. Na fyzickej úrovni ochraňuje imúnny systém, ktorý evidentne podlieha vplyvu emócií, na emocionálnej úrovni zodpovedá za našu chuť do života. Podnecuje našu hnaciu silu, aby realizovala náš zmysel života a pri liečení má schopnosť zlepšiť stav alebo vyliečiť väčšinu príčin nemocí.

Pod tymusovou čakrou je bránicová čakra, umiestnená na bránici, tesne nad solárnym plexom. Jej farba je limetovo zelená a aktivujú ju niektoré zelené alebo žltozelené kamene. Symbolizuje vyčistenie prekážok na životnej ceste, čistí celú hara líniu a toto čistenie môže byť hlboké a emocionálne. Niektorí liečitelia ju nazývajú aj “odpadková čakra” alebo “dáviaca čakra” - proces pozitívny, ale nie zrovna príjemný… Treba ho akceptovať a nebrániť sa mu.

Ďalšie centrum je hara čakra, či vlastne samotná hara. Nachádza sa asi 6-7 cm pod pupkom, nad sakrálnou kundalíni čakrou. Jej farba je zlatá až oranžovohnedá, ale počas liečenia sa dokáže zmeniť až na ohnivú červenú. V Ázii v tomto bode začína každá práca s energiou, pretože symbolizuje spojenie energie s telom a žriedlo životnej sily. Zásobuje našu vôľu prežiť energiou zo zemskej čakry a zodpovedá za silu, moc, životaschopnosť a regeneračnú schopnosť.

Po nej prichádza čakra perinea. Nachádza sa v blízkosti konečníka. Je to brána, ktorou sa do tela dostáva čchi energia zo zeme a zbiera a skladuje sa v hara čakre. Čchi kung túto čakru nazýva “brána života a smrti”. V tejto čakre je zakotvený náš zmysel života a spojený s fyzickou realitou. Farba tejto čakry je rubínová alebo gaštanová a aktivuje ju len zopár kameňov.

Za kolenami sa nachádzajú dve menšie čakry - pohybové čakry. Riadia náš pohyb vpred na životnej ceste. Ľudia, ktorí pri naplnení svojho zmyslu života majú problémy, môžu mať bolesti v kolenách. Farba je tmavozelená alebo žltohnedá a také kamene ju aj aktivujú.

Na chodidlách sa nachádza ďalší pár čakier - zemniace čakry (Číňania im hovoria “bublajúce žriedla”). Ich farba je hnedá a premieňajú náš zmysel života na jeho fyzickú manifestáciu.

Posledná hara čakra sa nachádza pod nami v zemi, tak hlboko, ako sa len dokážeme zazemniť. Volá sa zemská čakra a zakotvuje hara líniu v zemi. Jej farba je lesklo čierna a aktivujú ju niektoré čierne kamene. Zakotvuje nás do našej doby, času a na tejto planéte; mení náš zmysel života na jeho “pozemskú” manifestáciu. Odvádza balast a kotví nás v realite.


Zdroj :minigrimi - ezoterika, mágia i ja /google/ netopier


Ďaľšiou novinkou je nasledovná štúdia

Uvedený model ukazuje, že frekvence mozkových vln souvisí se sedmy čakrami a to tak, že nízké čakry odpovídají nižším frekvencím a vyšší čakrám odpovídají vysoké EEG frekvence. Proto kořenová čakra ( 1. Muladhara ) odpovídá pomalým Delta vlnám, které představují základní instinktivní funkce pro přežití. Druhá čakra (Swadhisthana) je indikována vlnami Theta, které odpovídají pocitům a emocím. Nižší Alfa odpovídá třetí čakře (Manipura) a je charakteristická pro mysl a přemýšlení. Čtvrté srdeční čakře (Anahata) odpovídají vlny vyšší Alfy. Pátá čakra (Vishuddi) je čakrou komunikace a její vlny jsou nižší Beta. Šestá čakra neboli třetí oko (Ajna) je sídlem intuice a odpovída vlnám Beta a Gama. Sedmá korunní čakra (Sahasrara) je sídlem kosmického vědomí a je reprezentováno frekvencemi Gama a Super-Gamma. Tento model je pouze hypotetický, přestože se ukazuje být funkční a praktický, nebyl ještě zcela ověřen.
ddd
Zdroj :http://www.newbrainnewworld.com/ lov
avatar
Nephizis
Admin

Počet príspevkov : 52
Age : 30
Location : WinterLand
Points : 118
Registration date : 07.03.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.