Čakry 2.časť

Goto down

Čakry 2.časť

Odoslať  Nephizis za St marec 25, 2009 7:11 pm

2,časť Wink


5 Čakra hrdla (Vishudhi)
/ čakra duchovného tela, vzduch, zvuk sebavyjadrenie v umeleckej činnosti, je spojená s komunikáciu, verbalizovaním a slovami, rečový prejav, mentalita, porozumenie, argumentovanie. Tu prežívame svet cez vibrácie a frekvencie –zvuku, slov, jazyka, melódie. Prislúcha jej Merkúr. A štítna žľaza je jej doménou.
Symbol: Lotosový kvet so šestnástimi lístkami
Poloha: 3 prsty nad jamkou hrudnej kosti v strednej línii tela, oblasť krku a štítnej žľazy
Element: Éter, vlnenie, Blankytná obloha
Farba: Svetlo modrá, tyrkysová až strieborná
Aura : Karmická
Zmysly: Sluch,Zbiera informácie z pozemského života. Je to základné informačné centrum Duše, umožňuje kontakt s dušou. Centrum vyjadrovacích schopností, komunikácie a inšpirácie. Spája nás s karmickým telom.Vyžaruje do aury smerom dopredu a je napojená na vnútorný energetický systém na krčnej chrbtici C6-C7. Sebavyjadrenie a aktívna komunikácia na všetkých úrovniach. Prijímanie zodpovednosti za potreby svoje a ostatných. Harmonický rozvoj piatej čakry je tesne prepojený s rozvojom kvality srdečnej čakry. Hlas, držanie a reč tela, mimika. Ak funguje správne dokážeme veci jasne pomenovať, spôsobom ktorý vystihuje našu bytosť. Sme schopný vnímať i mimoverbálne informácie. Zadný aspekt čakry sa nazýva “profesionálne centrum“, a vyjadruje ako vnímame svoju úlohu v spoločnosti a vo svojej profesii. Pokiaľ sme si zvolili profesiu, ktorá nás naplňuje a prináša radosť , je čakra v harmónii a prináša podporu Univerza. V opačnom prípade hráme úlohu obete a sťažujeme si na život. V starých spisoch sa uvádza že táto čakra produkuje matériu nesmrteľnosti , ktorá je spaľovaná Manipúrou /III/.Obrátením tohto procesu možno spomaliť starnutie. Tyrkysová farba predstavuje dobre rozvinutú komunikačnú schopnosť a intuíciu. Blankytná znamená spojenie s Duchom, prijímanie a spracovanie Pravdy, Strieborná znamená odovzdávanie a realizovanie Pravdy. Práca s touto čakrou umožňuje posielať energo-informáciu na veľkú vzdialenosť. Rozvinutá nám dáva schopnosť rozlišovať myšlienky od emócií a tela. Myšlienky nie sú obrazom pocitov a fyzického stavu. Keď sa stíšime, začujeme vnútorným sluchom skryté hlasy tvorenia. Vtedy sa nám otvorí nekonečný priestor a my môžeme nadviazať kontakt s našou dušou. Tým si tvoríme silnú dôveru v seba, čo nám ozrejmí i naše úlohy v živote. Strácame strach z utvárania vlastnej pravdy a svojho poslania na Zemi.
Žľaza: Štítna žľaza
Hormón: Tyroxín
Funkcia: Oblasť krku a šije, zátylok, spodná čeľusť, uši, hrtan, hlasové ústrojenstvo, horná časť pľúc, priedušky, hltan a ramená. Centrom očisťovania a odstraňovania jedov z tela. Štítna žľaza, prištítne telieska - rast kostry a vnútorných orgánov, vyváženosť telesného a duchovného rastu, reguluje metabolizmus a rýchlosť premeny výživy. Výmena jódu a hospodárenie s vápnikom v krvi a tkanivách.
Disharmonická funkcia: Reč je neuhladená, hrubá, studená reč, koktanie, slová nemajú hlbší obsah, zneužívanie slov, prejav manipulácie, upozorňovanie na seba rôznymi spôsobmi a výrečnosťou.
Dysfunkcia: Hlas bez modulácie, strach ukázať sa taký aký sme, negatívne a zmätené predstavy o realite. Izolácia, strach pred súdom ostatných prejaviť vnútorné poznanie. Plachosť, tichosť, uzavretosť, málo prejavená spiritualita, nedôvera k svojej intuícii. Oddeľovanie vonkajšieho sveta od vnútorného.
Hudba:Horné harmonické tóny, sakrálna a meditačná hudba, vokál „e“ spievaný tónom „G“, meditatívny spev, kľudná hudba s ozvenou
Mantra : HAM Bidža mantra: HangHarmonizačné kamene - Tyrkys, Akvamarín, Zafír, Adulár, Lazurit, svetlo modrý a modrozelený Turmalín, ChalcedónAktivačné kamene -modrý Achát a Celestin,Vôňa: Šalvia, EukalyptusJóga: Mantrajóga
Astrológia: Blíženci- komunikácia, výmena skúseností a vedomostí; Mars- aktívne sebavyjadrenie; Býk – Venuša- citlivosť pre priestor a formu; Vodnár – Urán- inšpirácia, sprostredkovanie vyššej múdrosti, poznanie nezávislosť.

_________________________________________________________________________________________
6 Čakra čelová- čakra 3 oka (Ajna) Svetlo /čakra duchovného tela, archetypálna identita, sebareflexia, intuícia, telepatia, sny predtuchy, ak je príliš hyperaktívna vedie to k vzniku schizofrénie. Prislúcha jej Mesiac, je spojená s Epifýzou. Symbol: Lotosový kvet nemá žiadne lístky ale úzko spolupracuje s medulárnou čakrou ktorá má lotos s 96 lístkami /2 x48/.
Poloha: Jeden prst nad líniou obočia v strede čela, je prepojená s medulárnou čakrou, ktorá je v strede hlavy – mozgu s vyspelosťou sa tento bod mení a posúva.
Farba :Indigová ,žltá, fialová
Pozorovanie nočnej oblohy a hviezd
Aura: Intuitívna
Zmysly: Všetky, nadzmyslové vnímanie.
Transformuje kozmickú energiu do PSÍ energie. Sídlom vyšších duchovných síl. Tu sa akumuluje psychická energia pri okamžiku smrti, keď vstupujeme do vyššieho bytia. Jasnovidnosť, telepatia, predstavivosť. Vyžaruje smerom dopredu, je prepojená na vnútorný energetický systém vo výške druhého krčného stavca. „Tretie oko“, vycítenie a pochopenie vlastnej cesty spirituálnou schopnosťou, pochopenie celistvosti. Je to intuícia, vnímanie za hranice fyzických zmyslov. Šiesta čakra sa môže harmonicky vyvíjať len keď všetky čakry na nižšej úrovni sú dokonalo akceptované. Je treba sa zbavovať emocionálneho odpadu, nechodiť spať v hneve a v sebaľútosti. Abstraktné myslenie, múdrosť a pochopenie, vizualizácia a pochopenie mentálných pojmov. Ak je zablokovaná má človek síce množstvo tvorivých nápadov, ale nedokáže ich realizovať. Žltá farba je racionálne intelektuálna, kráľovsky modrá je intuícia a ucelenosť spoznávacieho procesu. Fialová je nadzmyslové vnímanie. Indigová je spojenie s univerzom. Vyspelosťou sa otvárajú ďalšie pránicke otvory na čele. Duchovných očí máme 7.Dve riadia naše zmyslové oči, vonkajší zrak. Ostatné riadia a umožňujú vidieť iné dimenzie času, priestoru a nekonečna. Osvietená šiesta čakra je zväčšená, transformuje sa na zlatú žiarivú guľu presahujúcu priemer hlavy. Jej stred je v strede hlavy tam kde je medulárna čakra. Tá sa spojí so šiestou čakrou a rotujú ako žeravé slnko. Povznáša Ducha k Poznaniu a k Nirváne.
Je centrom rozlišovania , pamäte a vôle. Prekladá obrazy nabité citmi, ktoré sú vysielané v jasnovideckej komunikácii v rôznych dimenziách. v spojení so štvrtou čakrou môžeme liečiť, transformovať a programovať na diaľku. Všetko sa stáva jasným a zreteľným.
Sídlom prejavu, materializácie a dematerializácie, čim si vytvárame nové reality. Vývojom vedomia sa postupne čakra otvára a aktivuje. Vtedy začíname stále viac vedome ovládať svoje zafixované emócie, ktoré riadia nášho Ducha. Duch je majstrom, ale dovtedy je len sluhom, kým ho neoslobodíme od emócií.
Žľazy: Epifýza
Hormón: Melatonín
Funkcia: Centrálny nervový systém, mimozmyslové vnímanie, intuícia, vyššie vedomie.Kontroluje miechu. Prvú a šiestu čakru, Dysfunkcia: Labilita, neschopnosť nájsť svoju cestu, svoj spôsob života, nezmyselnosť, života, žiadny vzťah k Bohu.
Zmysel: Zrak
Hudba: Zvuky, ktoré otvárajú ducha, new age, kozmická hudba, J.S.Bach, vokál „i“ spievaný tónom „A“
Mantra: ÓM, KŠAM, AUM Bidža mantra: Ang
Harmonizačné kamene – Lazurit /lapis lazuli/, Zafír indigovej farby, Zirkon, svetlý Ametyst a Čaroit
Aktivačné kamene - Sodalit, Azurit a Fluorit
Vôňa: Mäta prieporná, Jasmín
Jóga: Džnánajóga, Jantrajóga
Astrológia: Merkúr- intelektuálne poznanie, racionálne myslenie; Strelec-Jupiter- komplexné myslenie, poznanie vnútorných súvislostí; Vodnár- Urán- Bohom inšpirované myslenie, prístup k vnútornej pravde,Ak máme otvorenú šiestu a siedmu čakru, poznávame podstatu viditeľných vecí, plnia sa nám želania, lebo sme spätí so silou svetla vo všetkých veciach a tak priťahujeme to, čo si želáme. Vyžaruje do všetkých strán. Očisťuje vedomie, spojenie s vyššími duchovnými bytosťami. Čisté úmysly a čisté myšlienky. Prepojenie s vnútorným energetickým systémom cez majstrovský bod na temeni. Vesmírna jednota, spojenie na všetkých rovinách. Chová sa pasívne, kým sa človek nenaučí ovládať a milovať kvalitu ostatných šiestich čakier.

______________________________________________________________________________________
7 Korunná čakra (Shasrara) /myseľ, univerzálna identita, táto čakra je naše spojenie s vyššími svetmi,
Rovina všetkého videnia a bytia, astrálne cesty, kozmické vedomie, schopnosť komunikácie s entitami,
Duchovná prepojenosť, spája s Epifýzou a Jupiterom.
Symbol: Lotosový kvet s tisícami lístkov
Poloha. Tri prsty nad temenom hlavy, kde je mäkká priehlbina – fontanela, tam kde sa krútia do špirály vyrastené vlasy. V jej strede je pránický otvor – bindu čakra.
Farba: Fialová- odpustenie, láska
Aura: Ducha svätého
:Biela- Absolútna všeláska
Aura:Duch rádca
:Zlatá – Zlatá koruna nad hlavou, prebúdza božie vedomie
Aura: Telo Stvoriteľa
Ak máme otvorenú šiestu a siedmu čakru, poznávame podstatu viditeľných vecí, plnia sa nám želania, lebo sme spätí so silou svetla vo všetkých veciach a tak priťahujeme to, čo si želáme. Vyžaruje do všetkých strán. Očisťuje vedomie, spojenie s vyššími duchovnými bytosťami. Čisté úmysly a čisté myšlienky. Prepojenie s vnútorným energetickým systémom cez majstrovský bod na temeni. Vesmírna jednota, spojenie na všetkých rovinách. Chová sa pasívne, kým sa človek nenaučí ovládať a milovať kvalitu ostatných šiestich čakier.
Funkcia vedomia: Vedomie seba samého, Sloboda, nezávislosť, reprezentuje stupeň vedomia, ktorého sme dosiahli.
Žľazy: Hypofýza spolupráca s hypothalamom
Funkcia: Veľký mozog
Hudba: Ticho, vhodná je hudba, ktorá ťa na ticho pripravuje, zvuk hlásky „m“ spievaná tónom „H“. Je to trvalé bzučanie bez hraníc a štruktúry.
Mantra:AUM, Harmonizačné kamene - Fialový Fluorit, Spinel, Kryštáľ, biely Opál, Diamant a Jadeit.
Aktivačné kamene - tmavo fialový Ametyst a Sugilit.
Vôňa: Kadidlo, Lotos, Astrológia: Kozoroh – Saturn- vnútorné zretie, koncentrácia na podstatu, zretie; Ryby- Neptún – rozplynutie hraníc, odovzdanosť a zjednotenie.

_______________________________________________________________________________________
avatar
Nephizis
Admin

Počet príspevkov : 52
Age : 30
Location : WinterLand
Points : 118
Registration date : 07.03.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.